Kinnisvara arendus

Meie tegevuse tähtsaks alaks on kinnisvara arendus. Paljud meie firma kinnistud, nii meie ehitatud kui ka meie poolt peale omastamist ümberehitatud, on antud rendile, või leiavad kasutamist meie firma allüksuste poolt teenuste pakkumisel meie klientidele. Need hooned ja ruumid, mida me pakume müügiks erinevad oma kvaliteedi ja planeeringu poolest sel põhjusel, et me kavandame ja ehitame nagu oma tarbeks. Meie projektid paistavad alati silma idee julguse ja läbimõeldud lahendustega.

Punane 16/14

Firmale TASMO Ärigrupi AS kuuluv territoorium, Punasel tänaval, muutus tänu meie jõupingutustele huvitavaks, asjalikuks, sotsiaalseks keskuseks kogu Lasnamäe piirkonnas. See hoonekompleks kannab nime IDAKESKUS.

Siia on koondunud:

  • Lasnamäe Linnaosa Valitsus;
  • Kaubanduskompleks Idakeskus 67 kauplusega;
  • Laiaprofiiliga, Lasnamäe suurim spordikompleks;
  • Hansapanga Lasnamäe harukontor;
  • Lasnamäel hästituntav restoran "Zanzibar";
  • Kasiino "Monte Carlo";
  • Hulgaliselt äripindasid uues ärihoones;
  • Autotankla GT Oil

Kompleki juurde suunduvad head sõiduteed nii autodele kui ka ühistranspordile. Keskus asub kahe suurima tee - Laagna tee ja Peterburi maantee vahel. Objekti üldpindala on 4 hektarit (39908 m²). Hoone üldpindala on 20980 m².
Ümber hoone on 420 parkla kohta autode parkimiseks.

Lasnamäe Linnaosa Valitsus

h TASMO Ärigrupi AS-le kuuluvas ühes kinnistus on administratiivhoone, mis asub aadressil Punane 16. See hoone ehitati 1972 aastal ja kujutab endast 6 korruselist karkass-paneel ehitist, mis oli algselt projekteeritud ja planeeritud kasutamiseks administratiivseteks vajadusteks. Maja ehitusalune pindala on 43x16 meetrit, kõrgusega 21 meetrit, üldpindala üle 4000 m². Perioodil aastast 1972 kuni 2001 asusid selles hoones mitmesugused asutused ja firmad. 2001 aastal rekonstrueeris TASMO Ärigrupp selle hoone täielikult ning tegi selles kapitaalremondi, mis sai valmis 2001 aasta lõpuks. Rekonstrueerimise käigus muudeti siseplaneeringut, täielikult vahetati välja elektrisüsteem vastavalt kaasaja nõuetele, mis on sellistele hoonetele ette nähtud. Samuti paigaldati uus ventilatsioonisüsteem, mis tagab maksimaalsed mugavused hoones töötavatele inimestele ja ka külastajatele. Teostati kogu hoone akende vahetus ja renoveeriti fassaad kasutades kaasaegseid ja vastupidavaid materjale. Renoveerimise käigus paigaldati kaasaegsed interneti ja telefoniside süsteemid. 2006 aastal paigaldati hoonesse täiesti uus küttesüsteem, mille kütteefektiivsus on eelmisest palju suurem. Hoones on oma gaasigeneraatorseade keskkütte tarvis. Peale tööde valmimist asus hoonesse Lasnamäe Linnaosa Valitsus, kes kasutab 3500 m² pinda ja kus töötab üle 90 erineva ettevalmistusega inimest. Valitsuses töötavad järgmised osakonnad: kommunaal-, sotsiaal-, juriidiline ja rahvastikuregistri osakond. Kõik need osakonnad abistavad elanikke igapäevaste probleemide ja küsimuste lahendamisel aga ka korraldavad remonditöid ning koristustöid ja tagavad kogu linnaosa infrastruktuuri häireteta funktsioneerimise.

Kaubanduskeskus

h 1997 aastal avati Lasnamäel esimene suur kaubanduskeskus, 2003 aastal toimus selle renoveerimine. Viidi läbi kaupluste ümberplaneerimine, eemaldati müügibokside klaas-metallkonstruktsioonid, põrandad kaeti keraamiliste plaatidega, rõdul ehitati ümber rõdul ja selle all asuvad kauplused, ruumidesse ehitati täiendav ventilatsioon, uuendati ruumide valgustus. Esimesele korrusele ehitati kohvik "Cafe Terrasse" ja kaubanduskeskuse teisele korrusele "Pannkoogimajake". Juurde ehitati kaubanduspinda 1150 m². Praeguseks on Kaubanduskeskuse üldpinna suuruseks 6500 m², millest on kaubanduspinda 4500 m². Kaubanduskeskus paistab silma oma hea planeeringu poolest ja omab 5 sissepääsu: kolm sissepääsu on tänavalt, üks spordikeskusest ja üks toidukauplusest "Rimi". Kaubanduskeskuses on kokku 60 kauplust, mis asetsevad ringikujuliselt ja mille tõttu on külastajatel lihtne orienteeruda ja teha sisseoste.

Maja köetakse gaasigeneraatorite abil, mis võimaldab hoida vajalikku soojusrežiimi kaupluste ruumides ja tagab mugavad tingimused klientidele. Hoone on varustatud tuletõrje splinker süsteemiga, paigaldatud on video-jälgimissüsteem, kauplustesse on võimalik paigaldada telefone ja pangakaardiga tasumise terminaale aga ka lülituda arvutisüsteemi või kaabeltelevisiooni. Kaubanduskeskus on varustatud ka ühtse raadiovõrguga, mille kaudu on võimalik transleerida kaupluste reklaame.

Büroohoone Punane 14a

h Omanikule, TASMO Ärigrupile, kuuluval krundil ehitati IDAKESKUSE laiendamise eesmärgil uus, kaasaegse välimuse ja sisuga viie korruseline hoone, kus asuvad kaubandus-, teenindus- ja büroopinnad. Ehitamist alustati 2004 aastal aadressil Punane 14A, mille üldpindala on 4100 m² ja krundi suuruseks on 4462 m² . Hoone vundament on ehitatud monoliit raudbetoonist, karkass osaliselt monoliit osaliselt monteeritud raudbetoonist, fassaad on tehtud klaasist ja metallist, seest poolt värvitud betoonelementidest, kaetud monoliitbetooniga, lamekatus, aknad alumiiniumkonstruktsiooniga, välisuksed valmistatud alumiiniumist. Maja plaan paistab silma oma paindlike lahenduste poolest, vastavalt vajadusele on võimalik bürooruume ühendada või sisemiselt ümber kujundada. Kõik insenersüsteemid ja hoone keskküte vastavad kaasaja nõuetele. Ärikompleksi sisenemine toimub Punase tänava poolsest küljest. Hoones on üks lift. Hoone projekteerimise ja ehitamise käigus nähti ette liikumisvõimalused liikumispuudega inimestele. Hoone on varustatud kõikvõimalike kommunikatsioonidega: telefonivõrgu ja -jaamaga, sisemise arvutivõrguga, videovalvega, turva ja tulehäire signalisatsiooniga. Hoonesse on paigaldatud õhu konditsioneeri süsteem.

2005 aastal, ehituse lõpetamisel, osa pinnad müüdi ja osad anti rendile. Antud hetkel töötab hoones üle 40 firma. Siin asuvad: Hansapanga harukontor, kasiino, restoran, perearstikeskus, apteek, turismiteenuseid pakkuvad firmad aga ka palju teisi firmasid, mis tegutsevad erinevatel aladel.

Parkimine

Punane tn.16 administratiivhoone taga asub tasuline autoparkla Lasnamäe linnaosa elanike tarvis. Siia võib parkida nii sõiduautot kui ka veoautot. Parkla on arvestatud 170 autole ja selle suurus on 2190 m².

Laod

Kaubanduskeskuse taga territooriumil asuvad kaubalaod. Siin asub kaks kaarhalli ja telliskivist ehitatud ladu. Ladude pindala kokku on 1140 m².

Territoorium

TASMO Ärigrupile kuuluva spordikompleksi ja Punane tn.16 administratiivhoone tagusel alal asub lahtine territoorium pindalaga 6285 m². Sellel territooriumil asub autopesula, laoruumid, autoparkla, autovaruosade kauplus ja rehviparanduse töökoda